Pensjonat Stara Szkoła - Kontakt

Familie Horbik

Serdecznie zapraszamy do naszego pensjonatu!

Anna i Paweł Horbik
Piaski 19, 19-300 Ełk

Tel: +48 500 077 190 - Paweł
Tel: +48 501 255 103 - Anna

E-mail: staraszkola@horbik.pl

Pensjonat Stara Szkoła

Pragniemy zaprosić Państwa na wypoczynek do niepowtarzalnego miejsca na Warmi i Mazurach w części zwanej Mazurami Garbatymi.

pensjonat nad jeziorem

Stara Szkoła leżąca bezpośrednio nad jeziorem Łaśmiady dysponuje dziesięcioma, stylowo urządzonymi pokojami (w tym apartament), spełniającymi obecnie obowiązujące standardy. Zachwycający jest nie tylko wystrój, ale także malownicze, mazurskie krajobrazy, które można podziwiać z okien pensjonatu.

Nietuzinkowo urozmaicone śniadanie z pieczywem własnego wypieku i obiadokolacja uwieńczona przepysznym deserem z pewnością umilą Państwu czas spędzony w Starej Szkole. Dodatkowym atutem dań są starannie dobierane lokalne produkty, w dużej mierze pochodzenia ekologicznego.

Do dyspozycji gości (bezpłatnie) należą:

Zupelnie nowym dodatkiem do naszej oferty jest strefa wellness z sauną i jacuzzi oraz tężnią.

Tawerna urządzona w zabytkowej piwnicy umożliwia oglądanie telewizji, korzystanie z baru i licznych gier stołowych.

Nasz pensjonat jest również idealnym miejscem na różnotematyczne warsztaty bądź szkolenia w grupach ok. 20 osobowych. Odbyły się już u nas m.in. warsztaty o tematyce artystycznej i sportowej, oraz wyjazdy szkoleniowe znanych firm.

Od czasu do czasu organizujemy dla naszych gości warsztaty pieczenia chleba, które odkrywają tajemnicę niezapomnianego smaku śniadaniowych wypieków.

Cennik

Doba hotelowa liczona jest od godziny 15:00 do godziny 11:00 dnia następnego. Poniżej podane są ceny pobytu za dobę ze śniadaniem (o godzinie 9:00) i obiadokolacją (o godzinie 18:00). W dniu przyjazdu kolacja serwowana jest do godziny 19:00. W cenę wliczone sa również dostępne przez cały dzień: kawa, herbata, regionalne ciasto i owoce z polskich sadów. Jeżeli są Państwo wegetarianami proszę poinformować o tym przy rezerwacji. Dzienna dopłata za szczególne wyżywienie wynosi 50 zł.

Jesteśmy przekonani, że wybierając naszą ofertę będziecie Państwo w pełni usatysfakcjonowani. Aby dokonać rezerwacji należy wysłać e-maila na adres staraszkola@horbik.pl lub zadzwonić pod numer +48 501 255 103

Wycieczki

Piaski to wymarzona okolica do aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Pobliskimi krajobrazami można zachwycać się podczas wycieczki rowerowej bądź spaceru. Dla łowców przygód i wielbicieli dzikiej przyrody organizujemy spływy kajakowe (rzeka Ełk i Łaźna Struga). W pobliżu istnieje także możliwosć wypożyczenia żaglówek.

Podczas spaceru z ornitologiem, Panem Sławomirem Michoniem, można na terenie Starej Szkoły odkryć wiele gatunków ptaków. Łącznie jest ich aż 41, a do najczęściej spotykanych zaliczają się m.in.: czapla siwa, kormoran, perkoz dwuczuby, mewa śmieszka i dymówka. Cierpliwi zauważą też bielika, sikorę ubogą, czy świstuna. Lista wszystkich gatunków ptaków znajduje się tutaj.

Dla urozmaicenia można wybrać się na wycieczkę krajoznawczą. Mamy dla Państwa wiele interesujących propozycji, wśród którch na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej znajdują się zdjęcia zrobione przez naszych gości w Giżycku (port, most obrotowy), Augustowie (Bazylika Mniejsza Najświętszego Serca Jezusowego, rejs po augustowskich jeziorach), Ełku (promenada wzdłuż brzegu Jeziora Ełckiego) i Puszczy Boreckiej (zagroda żubrów w Wolisku).

Mazury Garbate to również zimą idealne miejsce na odpoczynek. Dla aktywnych możliwa jest jazda na nartach (w nieopodal leżącej miejscowości Okrągłe), nartach biegowych, łyżwach i sankach.

W Starej Szkole można też po prostu oddać się słodkiemu nicnierobieniu. Zadbamy o to, aby mogli się Państwo w pełni zrelaksować i zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Dojazd

Dojechać można samochodem lub autobusem. Jeśli zdecydują sie Państwo na podróż autobusem, polecamy sprawdzoną firmę przewozową Żak Express. Autobusy kursują wiele razy dziennie na lini Warszawa-Ełk. Trasa, z wieloma przystankami w Warszawie, rozpoczyna się na Lotnisku Chopina. Z Ełku oferujemy odbiór minibusem Starej Szkoły.